Datatop

O nás

Společnost Datatop s.r.o. byla založena v roce 2008. Prvním předmětem činnosti společnosti byl provoz internetového obchodu se zaměřením na prodej elektroniky, jehož činnost byla ukončena v roce 2011. Díky této činnosti firma získala bohaté zkušenosti v oblasti ecommerce, které po transformaci v roce 2010 využívá pro vývoj vlastních komplexních nadstavbových řešení (software i hardware), používaných předními společnostmi v České republice.

V současné době se Datatop zaměřuje zejména na vývoj pokročilých softwarových nástrojů pro potřeby ecommerce, a to především pro podnikání v oblasti B2B (Business to business). Díky svým zkušenostem z provozování internetového obchodu vychází z vlastních reálných poznatků, které úspěšně vkládá do vlastních softwarových produktů i specializovaných výrobků určených pro automatizaci prodejen, reagujících na nastupující technologie automatizace v souladu s trendem Průmysl 4.0, jež jsou spojené s pokročilým sběrem dat (jedná se např. o autonomní informační systémy do obchodních center a různých specializovaných prodejen, prezentační systém na prodejny a showroomy, pořadový systém do prodejen a kontaktních center, systém pro platby do prodejen a veřejných prostor apod.). K těmto svým softwarovým produktům však Datatop momentálně nenabízí vlastní hardwarové řešení, které by bylo určené pro zákazníky bez vlastního vývojového týmu.

V rámci vývoje softwarových řešení se Datatop zaměřuje na vývoj řešení aplikovatelných pro různorodou škálu firem ve formě samostatných aplikací, optimalizačních řešení pro již fungující ERP systémy a v neposlední řadě programátorských můstků mezi jednotlivými rozhraními. Jedná se například o pořadové moduly na prodejně, platební terminály, info-panely, kamerové systémy, optimalizace XML feedu mezi dodavateli a odběrateli v B2B apod.

Významnou skupinou softwarových produktů společnosti jsou řešení určená zejména provozovatelům internetových obchodů. Naše produkty zvyšují přidanou hodnotu e-shopu pro zákazníky a majitelům e-shopu umožňují efektivnější provoz jejich internetového obchodu. V rámci tohoto segmentu nabízíme jak vlastní e-shopové řešení, širokou škálu nadstavbových modulů a propojení na další systémy zákazníka a na externí zdroje (např. komunikace na systémy dodavatelů, přepravní společnosti, různé webové servery jako např. cenové porovnávače, propojení na platební brány apod.).

Mezi naše největší dlouhodobé zákazníky patří společnosti Cleverlance, Mironet či A-Spirit. Také díky našim inovacím a IT podpoře a správy e-shopu patří tyto firmy mezi špičky ve svých oborech.

Inovační centrum D-TOP

Společnost Datatop s.r.o. plánuje vybudovat moderní inovační centrum pro výzkum a vývoj hardwarových a softwarových řešení pro:

  • Automatizované technologie pro ekologický a úsporných chod kanceláří – řešení pro ovládání kancelářských prostor zahrnující inteligentní ovládání osvětlení, klimatizace, vytápění, rolet, počítačů s důrazem na úsporu elektrické energie a zvýšení komfortu uživatelů;
  • Technologie pro kontrolu nad pohybem osob v objektu – zčásti automatizovaný systém propojující docházkový systém, kamerový systém a systém na otevírání dveří;
  • Technologie pro automatizované obchodní prostory – řešení zahrnující autonomní informační systém do obchodních center a specializovaných prodejen, prezentační systém na prodejny a showroomy, pořadový systém do prodejen a kontaktních center, systém pro platby do prodejen a veřejných prostor, apod.;
  • Sběr dat na prodejnách a v obchodních prostorech – řešení pro sledování pohybu a chování zákazníků na prodejnách, zahrnující kamery, kamerové systémy, čidla pohybu apod.

Spolupráce s vysokými školami

Společnost Datatop s.r.o se mimo jiné snaží podporovat studenty vysokých škol a umožnit jim převádět teoretické znalosti získané ze školy do praxe. V roce 2018 společnost navázala spolupráci například s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Datatop s.r.o. také bude spolupracovat na vlastních výzkumných aktivitách s Provozně-ekonomickou fakultou ČZU a CIIRC ČVUT.

Pro média

Kontakt na oddělení marketingu a PR: martin.stanicky@datatop.cz

Logo ke stažení zde.

V průběhu let 2017-2020 realizuje společnost Datatop s.r.o. projekt s názvem dateSHOP – modulární SW+HW systém pro podporu prodejen eshopů.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Evropský fond pro regionální rozvoj

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

 

Adresa:

Pražská 180, 250 66, Zdiby

Kontaktní email

info@datatop.cz