Datatop

Inteligentní domy budoucnosti

Určitě jste je už viděli. Domy ze sci-fi filmů ovládané slovem, ukazující ty správné informace ve správný čas. Takto ale můžete bydlet už dnes. My Vám ukážeme, kde začít, jak si vytvořit detailní projekt i jakými prostředky svůj návrh zrealizovat.

Modularita

Základem inteligentního domu je centrální systém tvořící jeho srdce. Stará se o vytápění, cirkulaci vzduchu, osvětlení i řízení provozu spotřebičů. Na něj navazuje síť senzorů, která eviduje podněty podle Vašich potřeb. Neméně důležité je i strukturované vedení, které umožňuje inteligentní domácnost rozdělit na samostatné zóny.

Automatizace

Jedním z důvodů k vybudování inteligentní domácnosti je snaha zbavit se pravidelných a pravidelně obtěžujících činností. Možná je ani nevšímáte, ale jejich automatizací můžete ušetřit za energii – i z hlavy Vás jistě napadne několik takových scénářů: typické je snížení výkonu vytápění, pokud větráte, hodit se může i automatické vypnutí spotřebičů, pokud opouštíte byt.

Ovládání

Vypínač na zdi bude pro obyvatele chytrého domu vypadat jako artefakt z pradávné minulosti. Jen dvě polohy, vypnuto a zapnuto. Pokud ale popustíte uzdu své fantazii, uvidíte nejen všechny hodnoty mezi krajními stavy, ale i nespočet možností v okruhu 360 stupňů. Ovládání hlasem? Gesty? Přes dotykové displeje mobilních telefonů? Nic není nemožné.

Zabezpečení

Primárním úkolem inteligentních domů je zvýšit pohodlí a snížit náklady. Snad nikdy nevyužijete jeho potenciál v oblasti zabezpečení, přesto by byla škoda ho nezmínit. Jeho konfigurace se odvíjí jen od Vašich potřeb – můžete mít přehled o návštěvě, ještě než zaparkuje před domem, můžete se starat jen o unikající plyn, nic Vám ale nebrání si dům zařídit automatickými zámky, biometrickými senzory nebo tichým alarmem.

Adresa:

Pražská 180, 250 66, Zdiby

Kontaktní email

info@datatop.cz